TOP LIT – trwałe i ekonomiczne źródło światła do oświetlenia parkowego i ulicznego

Optymalne rozwiązanie 

Do oświetlenia terenu energooszczędnie i z wysoka jakością doskonale nadają się dwie technologie oświetleniowe LED oraz kompakty indukcyjne TOP LIT.
Nie bez znaczenia jest koszt początkowy i trwałość, w obu tych aspektach znaczną przewagę ma TOP LIT.
TOPLIT1

Koszty zakupu lamp indukcyjnych są o ponad połowę niższe a ich trwałość jest jeszcze raz tak duża w porównaniu do oświetlenia LED przeznaczonym do lamp parkowych. Dodatkowe oszczędności uzyskamy przez, wydawało by się mało istotną cechę jaką jest niski współczynnik olśnienia, z uwagi na nią lampę TOP LIT możemy stosować w zupełnie klarownych kloszach co gwarantuje najmniejsze straty światła i pozwala znacznie zmniejszyć moc źródła światła przy zachowaniu dotychczasowej jasności świecenia. Jeśli dotychczas stosowano mleczne klosze i lampy rtęciowe lub sodowe możliwe jest nawet 6 krotne zmniejszenie mocy w stosunku do stanu początkowego.


Unikatowe cechy lampy

Typowe złącze E27
Typowe napięcie zasilania 230V
Optymalny współczynnik mocy 0,95
Duża sprawność świetlna do 65-70 Lm/W
Wysoka jakość światła Ra=82
Szeroki zakres temperatur barwowych 3000-6500K
Ogromna trwałość  60000 godzin
Niska temperatura powierzchni  80°
Szeroki zakres temperatur pracy -30° do +80°

Technologia
Lampa indukcyjna to pierwsze fluorescencyjne źródło światła opatentowane przez Nikola Teslę już w 1890 roku. Działa ona dzięki indukcji elektromagnetycznej w naczyniu wyładowczym oraz promieniowaniu wyładowania w parach rtęci o niskim ciśnieniu. Wyeliminowanie w lampie indukcyjnej najsłabszego elementu źródła wyładowczego, czyli żarnika, sprawia iż po dzień dzisiejszy trwałość eksploatacyjna indukcyjnych źródeł światła znacznie przewyższa wszystkie, nawet najnowsze, technologie źródeł światła pod względem żywotności. Co za tym idzie? Przede wszystkim mała ilość konserwacji i ekologiczność. Dzięki TOP LIT spada zużycie energii a do środowiska trafia mniej CO2 oraz odpadów. Możemy sobie wyobrazić, że po 100 000 godzinach pracy do recyklingu trafia jedna sztuka lampy indukcyjnej i 100 zwykłych żarówek – różnica jest ogromna.

Zastosowania

osowa_ledko07gackowskiego08osowa_ledko02gersona09 (1)
Niewielkie kompaktowe rozmiary lampy TOP LIT pozwalają na zastosowanie jej jako idealny zamiennik do prawie wszystkich stosowanych źródeł światła.  Lampa jest dobrze dopasowana do obecnie montowanych odbłyśników oraz zapewnia wystarczającą ilość światła o temperaturze barwowej 3000, 4000, 5000 lub 6500K odpowiedniej do potrzeb.

Podsumowanie

TOP LIT wydaje się być jedynym i optymalnym rozwiązaniem modernizacji oświetlenia parkowego, oświetlenia terenu i nieklasyfikowanych ulic z uwagi na bardzo niskie koszty inwestycji i bardzo duża oszczędność energii oraz największej ze wszystkich dostępnych źródeł światła trwałości. Łatwość stosowania i kompatybilność powoduje że wymiana jest szybka i bez dodatkowych kosztów.

osowa_ledko06
pobierz kartę   TOP LIT

copyright 2015 - All Rights Reserved | realizacja: elspace.pl